MIEJSKI UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY JEDYNKA PSZÓW

Klub jest Stowarzyszeniem działającym od roku 2001. Sekcją wiodącą od początku powstania jest TENIS STOŁOWY. Oprócz tego w ramach działalności statutowej propagujemy inne dyscypliny sportu na poziomie amatorskim wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Klub nie prowadzi działalności gospodarczej. Zarządem Stowarzyszenia kierują społecznie Grzegorz Miler jako Prezes i jego zastępcą jest Edward Cmok. Siedzibą klubu i miejscem rozgrywania meczów tenisa stołowego jest sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pszowie.

Licencjonowani zawodnicy klubu w sezonie 2016/2017 

Medaliści i najlepsi zawodnicy Miejskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka w Pszowie

 

Harmonogram rozgrywek III i IV ligi na sezon 2016/2017 i wyniki wg Śląskiego Związku Sportowego w Katowicach.

Z ŻYCIA KLUBU

Ostatni turniej Świąteczno-Noworoczny dla młodych tenisistów.

16 grudnia 2017r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie został rozegrany Świąteczno  -  Noworoczny turniej tenisa stołowego dla uczniów szkół podstawowych.  W zawodach wystartowali uczniowie ze szkół podstawowych Pszowa, Rybnika i Wodzisławia Śląskiego,  którzy rywalizowali w trzech kategoriach : uczniowie klas 1-3 razem dziewczynki i chłopcy, dziewczynki klas 4-7 oraz chłopcy klas 4-7. Jak zwykle wszystkie pojedynki były bardzo zacięte i stały na  niezłym poziomie. Po trzech godzinach zmagań wyłoniono najlepszych w poszczególnych grupach. 

Oto wyniki zawodów   :

klasy 1 - 3 1. Kamil Dronszczyk, 2. Nikola Rus, 3. Tobiasz Rusok

dziewczynki klasy 4 - 7 1. Kamila Lechocka, 2. Iwona Kijewska, 3. Emilia Michalak

chłopcy klasy 4 - 7 1. Mateusz Hamala, 2. Mateusz Kabut, 3. Marcin Golda

Najlepsi zawodnicy  każdej kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zawodów wzięli udział w losowaniu 10 nagród w postaci sprzętu sportowego. Organizatorem zawodów był Miejski Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" w Pszowie a pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody zostały zakupione ze środków przyznanych na  realizację zadania publicznego przez  Miasto Pszów. 

 

FINAŁOWE ROZGRYWKI W RAMACH ZADANIA PUBLICZNEGO NA ROK 2017 już niebawem!

 GRAND PRIX PSZOWA 2017 wchodzi w kluczową fazę. Tak jak zapowiadaliśmy już w najbliższą sobotę odbędzie się finałowa rozgrywka turnieju rocznego GRAND PRIX PSZOWA za rok 2017. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a szczególnie zawodników, którzy uzbierali w poprzednich turniejach punkty. Suma ogółem zdobytych punktów pozwoli nie tylko zdobyć puchar GP (a wiem, że jest okazały), ale otrzymać również nagrodę rzeczową. Dzięki zadaniu publicznemu, którego podjęła się "Jedynka" we współpracy z Miastem Pszów macie szansę na liczne nagrody, dyplomy i puchary w trzech kategoriach wiekowych. Ponadto tradycyjnie czeka Was poczęstunek. Startujemy punktualnie o 9:00. Zapraszamy do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie.

 

 

 

II LIGA W PSZOWIE

                Zakończyły się rozgrywki ligowe w tenisie stołowym prowadzone przez Śląski Związek Tenisa Stołowego w Katowicach. w tych rozgrywkach z sukcesami startowali młodzi zawodnicy Miejskiego Uczniowskiego  Klubu Sportowego "Jedynka"  w Pszowie. Drużyna w składzie : Łukasz Borek (grający trener), Szymon Święcicki, oraz  juniorzy Marek Kowol, Mateusz Kempa i Kamil Borek wywalczyła  awans do 2 ligi. Droga do tego sukcesu była długa  i trudna. Najpierw zespół z Pszowa został  najlepszą drużyną  w rozgrywkach 3 ligi śląskiej grupy południowej. W 22 pojedynkach  młodzi sportowcy odnieśli 20 zwycięstw, jeden mecz zremisowali i  ponieśli jedną porażkę. Następnie zmierzyli  się w dwumeczu z wicemistrzem 3 ligi grupy północnej z drużyną UKS Wolej Ruda Śląska. Na wyjeździe padł wynik remisowy 5:5, ale u siebie zawodnicy z Pszowa nie  dali szans rywalom pokonując ich 7:3. Decydujące  mecze o mistrzostwo 3 ligi, dające jednocześnie awans do rozgrywek  drugoligowych odbyły się ze Spartakusem Gliwice. Faworytem tych rozgrywek byli starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy z Gliwic. Młodzi zawodnicy "Jedynki"  pokazali klasę i po bardzo  zaciętych            i wyrównanych pojedynkach w dwumeczu uzyskali upragniony awans do 2 ligi. W Gliwicach MUKS pokonał rywali 6:4, u siebie przegrał 4:6, ale dzięki dodatniej różnicy setów +5 okazał się lepszy. Jest to niewątpliwie największy sukces młodych tenisistów z Pszowa. Wszyscy zawodnicy reprezentujący barwy MUKS "Jedynka" Pszów swoją przygodę z tenisem stołowym rozpoczynali w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszowie , przy której działa klub. Wszyscy to wychowankowie klubu i byli najmłodszą drużyną w rozgrywkach trzecioligowych.

                Sukcesy pszowskich tenisistów stołowych nie byłyby możliwe bez pomocy finansowej ze strony Miasta Pszów, które w bardzo dużym stopniu, dzięki udzielanym dotacjom  sponsoruje działalność klubu.

 

 

Sprawozdanie z III GP Pszowa już jest !

6 czerwca   został rozegrany trzeci  turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Pszowa dla uczniów szkół podstawowych. W zawodach wystartowali uczniowie ze szkół podstawowych Pszowa i Wodzisławia Śląskiego,  którzy rywalizowali w trzech kategoriach : uczniowie klas 1-3 razem dziewczynki i chłopcy, dziewczynki klas 4-6 oraz chłopcy klas 4-6. Podobnie jak w poprzednich zawodach  wszystkie  pojedynki  były bardzo zacięte i stały na niezłym poziomie. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodki poczęstunek a najlepsi  na zakończenie  turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli :

klasy 1 - 3 1. Adam Sławacki, 2. Kamil Widenka, 3. Kamil Dronszczyk

dziewczynki klasy 4 - 6 1. Kamila Lechocka, 2. Kamila Lechocka, 3. Iwona Kijewska.

chłopcy klasy 4 - 6 1. Mateusz Hamala, 2. Szymon Dronszczyk, 3. Mateusz Kabut

 

Punktacja po  III turniejach Grand Prix Pszowa w tenisie stołowym

 

LP.

Dziewczynki

Pkt

Chłopcy

Pkt

Klasy 1-3

Pkt

1

Kamila Lechocka

87

Mateusz Kabut

85

Adam Sławacki

87

2

Maja Kasperka

84

Szymon Dronszczyk

79

Kamil Widenka

84

3

Zuzanna Cygan

67

Daniel Klepacki

66

Kamil Dronszczyk

74

4

Roksana Miczek

66

Patryk Makulik

62

Hanna Chrupcała

68

5

Zuzanna  Kaczmarczyk

49

Mateusz Hamala

57

Nikola Rus

65

6

Iwona Kijewska

49

Miłosz Czogała

47

Tobiasz Rusok

65

7

Emilia Michalak

46

Rafał Chlebisz

43

Paulina Mądry

60

8

Julia Banach

22

Sebastian Pastuszka

42

Bartosz Błachut

53

9

 

 

Jakub Krakowczyk

24

Sabina Trzaskalik

53

10

 

 

Jan Kabut

24

Wiktoria Korzonek

50

11

 

 

Szymon Utrata

23

Szymon Rus

47

12

 

 

Sacha Bartosz

21

Tomasz Korzonek

47

13

 

 

Kurzeja Kamil

18

Emilia Kałuża

36

14

 

 

Dacjan Szczęsny

18

Szymon Kamczyk

35

15

 

 

Szpak Robert

17

Krzysztof Cieciera

25

16

 

 

Konrad Oczadły

17

Karol Ptak

15

17

 

 

Skórecki Daniel

16

 

 

18

 

 

Morawiec Jakub

15

 

 

19

 

 

Kusiak Oskar

15

 

 

20

 

 

Banasiak Łukasz

14

 

 

 

Nadszedł czas na III Turniej GRAND PRIX PSZOWA 20017. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych we wtorek, 6 czerwca 2017 r. na godzinę 15:00 do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie. Klasyfikacja po dwóch poprzednich turniejach została podana do wiadomości. Ponadto można sprawdzić poszczególne lokaty bezpośrednio przed zawodami. Zapewniamy tradycyjnie poczęstunek, napoje, dyplomy i medale dla najlepszych. Wszystko to dzięki wsparciu finansowemu Miasta Pszów w ramach realizacji zadania publicznego na rok 2017. Zapraszamy do wspólnej rywalizacji. Zapisy i losowanie oraz sędziowanie zawodów przeprowadzi prezes MUKS "Jedynka" w Pszowie pan Grzegorz Miler.

 

II Grand Prix Pszowa 2017

 

W sobotę 13 maja  w sali gimnastycznej w Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie rozegrano drugi turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Pszowa dla uczniów szkół podstawowych. W zawodach wystartowali uczniowie ze szkół podstawowych Pszowa i Wodzisławia Śląskiego,  którzy rywalizowali w trzech kategoriach : uczniowie klas 1-3 razem dziewczynki i chłopcy, dziewczynki klas 4-6 oraz chłopcy klas 4-6. Podobnie jak w pierwszym turnieju wszystkie  pojedynki  były bardzo zacięte i stały na niezłym poziomie. Każdy z zawodników otrzymał słodki poczęstunek a najlepsi  na zakończenie  turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli :

klasy 1 - 3 1. Adam Sławacki, 2. Kamil Widenka, 3. Kamil Dronszczyk

dziewczynki klasy 4 - 6 1. Maja Kasperska, 2. Kamila Lechocka, 3. Roksana Miczek.

chłopcy klasy 4 - 6 1. Mateusz Kabut, 2. Szymon Dronszczyk, 3. Daniel Klepacki

 Klasyfikacja po  II turniejach Grand Prix Pszowa w tenisie stołowym

LP.

Dziewczynki

Pkt

Chłopcy

Pkt

Klasy 1-3

Pkt

1

Kamila Lechocka

57

Mateusz Kabut

60

Adam Sławacki

57

2

Maja Kasperska

57

Szymon Dronszczyk

52

Kamil Widenka

57

3

Roksana Miczek

45

Daniel Klepacki

47

Kamil Dronszczyk

49

4

Zuzanna Cygan

45

Patryk Makulik

42

Szymon Rus

47

5

Zuzanna  Kaczmarczyk

25

Mateusz Hamala

27

Hanna Chrupcała

44

6

Iwona Kijewska

24

Jakub Krakowczyk

24

Nikola Rus

43

7

Emilia Michalak

23

Jan Kabut

24

Tobiasz Rusok

42

8

Julia Banach

22

Miłosz Czogała

23

Paulina Mądry

39

9

 

 

Szymon Utrata

23

Szymon Kamczyk

35

10

 

 

Rafał Chlebisz

21

Bartosz Błachut

34

11

 

 

Sebastian Pastuszka

19

Sabina Trzaskalik

33

12

 

 

Dacjan Szczęsny

18

Wiktoria Korzonek

33

13

 

 

Konrad Oczadły

17

Tomasz Korzonek

31

14

 

 

 

 

Krzysztof Cieciera

25

15

 

 

 

 

Emilia Kałuża

18

16

 

 

 

 

 

 

 

 

Przypominamy o sobotnim, drugim turnieju z cyklu turniejów pod nazwą GRAND PRIX PSZOWA '2017. Za każdy turniej zgodnie z regulaminem zawodnicy otrzymują punkty, by w konsekwencji za największą ich ilość zgarnąć na koniec roku puchar Grand Prix Pszowa za rok 2017. Już w najbliższą sobotę 13 maja br. rozgrywamy drugi z zapowiadanych turniejów. Tak jak w ogłoszeniach wysłanych do szkół klasyfikacja generalna obejmuje następujące kategorie wiekowe:

klasy I-III szkoły podstawowej,

IV-VII dziewczyny szkoły podstawowej,

IV-VII chłopcy szkoły podstawowej.

STARTUJEMY TRADYCYJNIE O 9:00, zapisy i rozgrzewka o 8:30. Zapraszamy!!!

 

I Grand Prix Pszowa 2017 rozegrano

11 marca w sali gimnastycznej w Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie odbył się pierwszy turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Pszowa dla uczniów szkół podstawowych. W zawodach wzięło udział blisko 40 zawodników ze szkół podstawowych Pszowa i Wodzisławia Śląskiego,  którzy rywalizowali w trzech kategoriach : uczniowie klas 1-3 razem dziewczynki i chłopcy, dziewczynki klas 4-6 oraz chłopcy klas 4-6. Organizatorem zawodów był Miejski Uczniowski klub Sportowy "Jedynka" Pszów, który dzięki dotacji finansowej na swoją działalność ze strony Urzędu Miasta Pszów mógł dla najlepszych przygotować okazałe puchary i dyplomy a dla każdego uczestnika słodki poczęstunek.

Sportowa rywalizacja przy ping-pongowych stołach trwała ponad trzy godziny. Poszczególne pojedynki były na różnym poziomie ale zawsze bardzo zacięte i zawodnicy dzielnie walczyli do zdobycia decydującej piłeczki. Po wygranych pojedynkach  była wielka radość zwycięzców a po poniesionych porażkach czasem smutek i łzy przegranych. Na zakończenie turnieju najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach z rąk prowadzącego zawody Grzegorza Milera otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary. Wśród najmłodszych zawodników klasy 1-3 pierwszy był Kamil Widenka z SP 5 Wodzisław Śl. drugi Adam Sławacki SP 1 Pszów a trzeci Krzysztof Cieciera SP 4 Wodzisław Śl. W  turnieju dziewcząt wygrała Kamila Lechocka z SP 1 Pszów przed Mają Kasperską SP 5 Wodzisław Śl. i Zuzanną Kaczmarczyk SP 1 Wodzisław Śl.

Najlepszym wśród chłopców starszych okazał się Mateusz Kabut, który wyprzedził Mateusza Hamalę i Szymona Dronszczyka wszyscy z SP 1 Pszów.

Dzięki dotacji UM Pszów na zadanie publiczne pn:. „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży do ukończenia 21roku życia w tenisie stołowym poprzez szkolenia sportowe, treningi, obozy szkoleniowo –treningowe i zawody sportowe, ze szczególnym uwzględnieniem stałości grup i cyklicznych zajęć” możemy po raz kolejny w tym roku nie tylko szkolić młodzież w zakresie tenisa stołowego, ale również organizować dla nich turnieje w ramach współzawodnictwa sportowego. Zaplanowaliśmy cykl turniejów pod nazwą GRAND PRIX PSZOWA '2017. Za każdy turniej zgodnie z regulaminem zawodnicy otrzymują punkty, by w konsekwencji za największą ich ilość zgarnąć na koniec roku puchar Grand Prix Pszowa za rok 2017.

Już w najbliższą sobotę 11 marca br. rusza pierwszy z zapowiadanych turniejów. Tak jak w ogłoszeniach wysłanych do szkół klasyfikacja generalna obejmuje następujące kategorie wiekowe:

klasy I-III szkoły podstawowej,

IV-VII dziewczyny szkoły podstawowej,

IV-VII chłopcy szkoły podstawowej.

W każdej z kategorii przewidziane są dyplomy i puchary za najlepsze miejsca oraz punkty zgodnie z regulaminem do klasyfikacji generalnej rozgrywek. Warto więc walczyć o każdy punkt, by mieć szansę w listopadzie znaleźć się w grupie faworytów do nagród rzeczowych w czwartym turnieju finałowym, dla najlepszych zawodników sklasyfikowanych w roku 2017. Zapraszamy więc do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie, w sobotę 11 marca 2017 r. Zapisy ruszają od godziny 8:30, początek zawodów 9:00. Obowiązuje strój sportowy i obuwie halowe. Możecie tradycyjnie liczyć na napoje i słodycze w ramach poczęstunku.

                                                                                                                                                                                                                                     Zapraszamy

 

 

 

W piątek 16 grudnia  w sali  gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie Miejski Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" zorganizował "Turniej Świąteczny" tenisa stołowego. Do rywalizacji przystąpiło 12 najmłodszych zawodników z  klas 1-3. Turniej został rozegrany systemem do  dwóch przegranych meczy, ale w celu uatrakcyjnienia zawodów toczono pojedynki o każde miejsce.  Poszczególne mecze były niezwykle zacięte, a  młodzi zawodnicy wykazali się olbrzymim  zaangażowaniem i ambicją. Często młodzi sportowcy po przegranych pojedynkach zalewali się łzami ale później dzielnie walczyli w następnych meczach. W pojedynku finałowym Kamil Dronszczyk po bardzo zaciętej i stojącej na wysokim poziomie grze pokonał Tobiasza Rusoka. Trzecie miejsce zajęła Hania Chrupcła wygrywając z Szymonem Rusem. W meczu o piąte miejsce Nikola Rus Okazała się lepsza od Pauliny Mądry. Kolejne miejsca zajęli : Bartek Błachut, Wiktoria Korzonek, Szymon Kamczyk, Sabina Trzaskalik, Tomek Korzonek i Maja Dunst. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy z rąk Sekretarza Klubu MUKS Jedynka Pszów Jacka Sowy otrzymali nagrody w postaci sprzętu sportowego  oraz słodycze. Najlepsza trójka otrzymała medale, a zawodnicy od miejsca pierwszego do szóstego pamiątkowe dyplomy. Nad całością zawodów czuwał Grzegorz Miler a w roli sędziów liczących punkty wystąpili zawodnicy klubu Kamila Lechocka, Mateusz Hamala i Jakub Krakowczyk. Nagrody rzeczowe, dyplomy oraz medale zostały zakupione ze  środków finansowych przyznanych przez Miasto Pszów na działalność klubu MUKS "Jedynka" Pszów.

OGŁOSZENIE

Informujemy, że w piątek, 16 grudnia 2016 r. (piątek) o godzinie 15:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie zostanie rozegrany ostatni z turniejów otwartych tenisa stołowego dzieci i młodzieży w ramach realizacji zadania pn.: Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci  i młodzieży - realizowane poprzez: cykliczne prowadzenie zajęć treningowych, organizowanie zgrupowań sportowych, organizowanie i udział w zawodach w ramach współzawodnictwa sportowego (prowadzonego przez odpowiednie krajowe związki sportowe) w tenisie stołowym dzieci i młodzieży  do lat 21.

Przed nami "TURNIEJ ŚWIĄTECZNY". Adresatami ostatniego z cyklu turniejów poprzednich GRAND PRIX PSZOWA są najmłodsi adepci tenisa stołowego. Klasa I-III. Dla nich przewidziano również wyróżnienia w postaci dyplomów, medali i słodyczy. Podobnie jak w grupach starszych czeka na nich losowanie wśród wszystkich uczestników turnieju atrakcyjnych nagród rzeczowych. Nagrody te ufundowało Miasto Pszów w ramach realizowanego zadania.

To nie koniec atrakcji. Jak przystało na koniec każdego roku zaczynamy podsumowania rywalizacji rocznej współzawodnictwa wewnątrzklubowego oraz klasyfikacji ogólnej naszych zawodników. Wieczorem, o godzinie 18:00 odbędzie się GALA ZAWODNIKÓW MUKS "Jedynka" w Pszowie. Podczas GALI zaprezentujemy i nagrodzimy najlepszych zawodników turniejów GRAND PRIX rozegranych w ciągu całego roku oraz przedstawimy wyniki rankingu naszych zawodników na arenie ogólnopolskiej. Nagrody rzeczowe i poczęstunek dla zawodników już na stałe wpisał się w tradycję klubu. Wszystko to dzięki dobrej współpracy w Miastem Pszów, które to finansuje działania związane z realizacją zadania związanego ze szkoleniem dzieci i młodzieży w tenisie stołowym. Przy okazji dziękujemy Pani Klaudii Sobiech z referatu PES naszego magistratu za doskonałą współpracę i pomoc w trakcie realizacji zadania.

 

 

 

 

do góry