WITAJ SZKOŁO

Tradycyjnie 1 września powitaliśmy kolejny rok szkolny. Uroczystość ta, zgodnie z zapowiedzą odbyła się w dwóch odsłonach: grupa uczniów starszych wysłuchała powitania na placu szkolnym i udała się na spotkanie z wychowawcami do swoich klas. Grupa najmłodsza spotykała się na uroczystości otwarcia roku szkolnego w sali gimnastycznej. Uczniowie klas drugich powitali w krótkim programie pierwszaków. Zanim to jednak nastąpiło odbyły się uroczystości oficjalne z hymnem państwowym i w obecności sztandaru szkoły. Życzenia w imieniu władz Miasta przekazała zebranym Sekretarz Gminy Alicja Nawrat. Uczniowie klas pierwszych przystąpili w obecności swojej wychowawczyni Natalii Krzykała do uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Następnie "pasowania na uczniów" dokonała dyrekcja szkoły: Jacek Sowa i Mirela Pośpiech. Ogółem naukę w klasach pierwszych rozpocznie 14 dzieci, zaś w całej szkole 434 uczniów. Zdjęcia z tej uroczystości wykonane przez panią Annę Topisz można zobaczyć w naszej galerii wydarzeń. Dziękujemy paniom: Angelice Zając, Anicie Antonin, Joannie Brachmańskiej, Dorocie Dziewior i Natalii Krzykała za przygotowanie oprawy naszej uroczystości.

W nowym roku szkolnym zaszły u nas pewne zmiany związane z przydziałem obowiązków. Wychowawczyniami klas czwartych zostały panie: Zofia Sobczyńska 4a, Ewa Krauspe 4b i Hanna Śliwka-Krybus 4c. Terapię pedagogiczną prowadzić będą Gabriela Dziuba i Celina Mamak. Klasę po pani Angelice Zając przejęła pani Joanna Brachmańska, zaś po pani Gabrieli Dziuba -Lidia Postawka.

Pierwszy września to także smutna rocznica wybuchu II WOJNY ŚWIATOWEJ. Delegacja uczniów naszej szkoły w składzie: Agata Kędzia, Patrycja Paczos i Miłosz Czogała złożyła wspólnie z dyrektorem szkoły kwiaty pod pomnikiem przy naszej bazylice, czcząc w ten sposób pamięć poległych.

do góry