SKLEPIK SZKOLNY DO WYNAJĘCIA

Informujemy, że na terenie naszej szkoły jest do wynajęcia powierzchnia handlowa pod sklepik szkolny. Szczegółowych informacji o sposobie najmu i możliwościach handlu udziela dyrektor szkoły. Czynsz opłacany jest tylko w okresie od września do czerwca. Wynajmujący nie jest zatrudniany przez szkołę, tylko prowadzi własną działalność. Warunkiem prowadzenia takiej działalności na terenie szkoły jest konieczność dostosowania asortymentu do potrzeb uczniów w ścisłej zgodności z prawem w zakresie zdrowego żywienia. Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia, podpisał nowe rozporządzenie określające jaka żywność może być sprzedawana w sklepikach szkolnych.  Zgodnie z propozycjami resortu zdrowia od 1 września br. do sprzedaży w szkołach dopuszcza się każdy rodzaj pieczywa (z wyłączeniem pieczywa produkowanego z ciasta głęboko mrożonego) czy czekoladę gorzką o zawartości minimum 70 proc. miazgi kakaowej. Urealniono również możliwość sprzedaży produktów poprzez dopuszczenie takich o zawartości cukru nie wyższej niż 13,5g na 100 ml jeśli chodzi o artykuły mleczne i nie wyższej niż 15 g na 100 g/ml w przypadku wyrobów cukierniczych, napojów zastępujących mleko, płatków czy innych produktów niewymienionych w rozporządzeniu. Jest to istotna wiadomość dla wynajmującego, gdyż tylko spełnienie wytycznych rozporządzenia pozwoli mu na handel na terenie szkoły.

do góry