ŻYCZENIA DLA KRÓLOWEJ ANGLII

 

Nasz uczeń Adam Miś wpadł na pomysł wysłania życzeń królowej Elżbiecie II. Pomysł swój zrealizował i otrzymał podziękowanie wprost z pałacu Buckingham. Zapytaliśmy go, jak wpadł na ten oryginalny pomysł i jak go zrealizował?

Odpowiedź Adasia – „Zaczęło się od tego że w lutym  bieżącym roku usłyszałem w telewizji, że Elżbieta  II obchodzi 70 rocznicę koronacji. Moja mama wpadła na pomysł aby zrobić kartkę dla królowej. Przygotowałem piękną kartkę i ułożyłem życzenia po angielsku. Kartkę wysłałem do Londynu do pałacu Buckingham. W kwietniu otrzymałem odpowiedź od królowej Elżbiety II. Bardzo chciałbym podziękować pani Sobczyńskiej - wychowawczyni i nauczycielce języka angielskiego, że dzięki zdobytym umiejętnościom językowym, mogłem poprawnie napisać życzenia w języku angielskim”.

 

Gratulacje Adasiu za pomysł i jego konsekwentną realizację. Niewielu naszych uczniów może się pochwalić posiadaniem królewskiego podziękowania. Warto więc pokazać koleżankom i kolegom pamiątkową korespondencję z Wielkiej Brytanii.

 

do góry