SIÓDMOKLASIŚCI POZNAJĄ UROKI POLSKI

28 kwietnia klasy 7a i 7d udały się na dwudniową wycieczkę krajoznawczą. Pierwszy dzień upłynął pod znakiem wędrówek w Górach Opawskich, bowiem naszym celem było dotarcie do schroniska i zdobycie Biskupiej Kopy, skąd z wieży widokowej podziwialiśmy przepiękne krajobrazy. Po sześciogodzinnej wędrówce dotarliśmy do Pokrzywnej, gdzie zostaliśmy zakwaterowani w hotelu Chrobry. Wieczór spędziliśmy na wspólnych grach i zabawach oraz pieczeniu kiełbasek.

Następnego dnia pojechaliśmy do Nysy. Tam również czekało na nas wiele atrakcji, m.in. rejs statkiem po Jeziorze Nyskim, wejście na wieżę ratuszową, podziwianie panoramy miasta, zwiedzanie nyskiego rynku. Nie zabrakło czasu na zakup pamiątek oraz słodkich przekąsek.

Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Pszowa z postanowieniem równie ciekawego wyjazdu w przyszłym roku szkolnym!

 

do góry