WSZYSTKIE OBLICZA DEPRESJI

Po ostatnich trudnych latach nauczania zdalnego, izolacji i wszechobecnego kryzysu, zauważono niepokojące sygnały ze strony współczesnej młodzieży. Chodzi o zachowania depresyjne uczniów. Dotyczy to również NASZYCH DZIECI. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, rodziców i nauczycieli w tym zakresie zorganizowaliśmy zajęcia w ramach PEDAGOGIZACJI RODZICÓW, warsztaty dla uczniów oraz szkolenia dla nauczycieli.

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas V, VI VII i VIII do naszej sali gimnastycznej w dniu 7 września 2023 r. na godzinę 16:45. Na spotkaniu ze specjalistą zostaną wyjaśnione następujące kwestie:

1. Zaburzenia depresyjne u dzieci i młodzieży – szerokie spectrum objawów

2. Na co powinien zwrócić uwagę rodzic w rozpoznawania objawów depresji?

3. Przyczyny depresji

4. Działania wspierające na poziomie domu rodzinnego

5. Poszukiwanie pomocy – od czego zacząć?

6. Groźne skutki depresji

7. Jak rozmawiać z dzieckiem z diagnozą depresji?

Drodzy Rodzice! Nie lekceważmy tej podstępnej choroby. Szkoła refunduje oczywiście koszty wszystkich wymienionych zajęć, są one dla Państwa całkowicie bezpłatne. Liczymy na Państwa obecność. Warto czerpać wiedzę z pewnego źródła, a wykładowcy Ośrodka Profilaktyki Społecznej to sprawdzone osoby, które dla Was przedstawią zagadnienie pod nazwą: „Depresja dziecka/nastolatka w kontekście rodzinnym”.

Bezpośrednio po spotkaniu ze specjalistą odbędą się wywiadówki w klasach wg harmonogramu. Szczegóły również zamieścimy na LIBRUSIE.

do góry