CUDZE CHWALICIE – SWEGO NIE ZNACIE

2 grudnia 2022r. klasy drugie uczestniczyły w wyciecze  do Zabytkowej Kopalni IGNACY  w Rybniku. Kopalnia stanowi zabytek ery przemysłowej oraz centrum nauki. Dużą atrakcją dla dzieci był pokaz pracy ponad 100-letniej maszyny o napędzie parowym. Odwiedziły także  interaktywną wystawę o charakterze popularnonaukowym – SOWA – strefę odkrywania, wyobraźni, aktywności. Mogły tam bezpiecznie próbować, odkrywać, testować oraz doświadczać świat. Ekspozycja  złożona jest z kilkunastu stanowisk badawczych, przy których dzieci mogły  samodzielnie  wykonywać różne eksperymenty.  Natomiast z punktu widokowego zlokalizowanego w dawnej wieży wodnej mogły podziwiać  panoramę miasta. Ekscytacja na ich twarzach była dowodem ogromnego zadowolenia, a pełne zaangażowanie wzbogaciło ich ciekawość świata, oraz możliwość odkrywania nieznanego.

 

 

do góry