LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI -ROBOTY W AKCJI

Listopad w naszej szkole, jeśli chodzi o program Laboratoria Przyszłości, upłynął pod znakiem robotyki. Podczas lekcji informatyki, starsze klasy miały pełne ręce roboty i robotów, których konstruowaniem się zajmowali. Nasza szkoła została zaopatrzona w 11 różnej trudności zestawów, w tym 6 zestawów montażowych Vex, które są przeznaczone specjalnie do zastosowań w edukacji, zarówno jako ćwiczenie zdolności manualnych, współpracy w grupie, czytania i wdrażania instrukcji jak i obsługi robotów. Nasze, stworzone przez uczniów maszyny potrafią poruszać się we wszystkich kierunkach, posiadają czujniki zbliżeniowe, świetlne oraz chwytaki. W następnych etapach pracy z robotami, będziemy je programować, aby były w stanie wykonywać czynności automatycznie.

do góry