BOŻE NARODZENIE 2022

"Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, szczęścia i wybaczania. To jedyny dzień w roku, w którym ludzie otwierają zamknięte na co dzień serca". To słowa bohaterki przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez uczniów klas piątych, którzy przypomnieli wszystkim uczniom  historię Ebenezera Scroge'a, skąpca i dusigrosza, człowieka o kamiennym sercu. Dzięki odwiedzinom duchów bohater Ch. Dickensa zmienił się w dobroczyńcę, filantropa, który potrafił dostrzec potrzeby drugiego człowieka i cieszyć się świętami Bożego Narodzenia. 

W swym przedstawieniu piątoklasiści przypomnieli, że nigdy nie jest za późno na zmianę swojego życia, że każdy może cieszyć się w święta Bożego Narodzenia. Wystarczy tylko być dobrym, otwartym na innych człowiekiem.  

 

Tym głębokim przesłaniem przyszło nam się rozstać na ponad tydzień. Wracamy do obowiązków szkolnych od poniedziałku, 2 stycznia 2023 roku, czyli krótko mówiąc – widzimy się w przyszłym roku.

Życzymy Wam i Waszym bliskim spokojnych Świąt w gronie rodzinnym. Odpocznijcie, podsumowanie półrocza już blisko.

do góry