XI Memoriał im. Andrzeja Grubby w tenisie stołowym

3 kwietnia 2017 r. hali sportowej w Bytomiu 18 reprezentacji szkolnych wzięło udział w finale wojewódzkim XI Memoriału im. Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. Andrzej Grubba był najlepszym tenisistą stołowym w historii tej dyscypliny w Polsce. 13 razy zdobywał mistrzostwo Polski w grze pojedynczej,  trzykrotnie brał udział w Igrzyskach Olimpijskich  przywoził medale z Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.  Reprezentacja szkoły  w tych zawodach musi liczyć  2 zawodników urodzonych w 2004 r lub 2005 r.oraz jednego zawodnika z  roku 2006  lub młodszego. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Kabut, Mateusz Hamala i najmłodszy Adam Sławacki. Turniej został rozegrany systemem pucharowym do dwóch przegranych. Reprezentanci naszej szkoły pokonali kolejno drużyny SP 10 Bytom, SP 36  Bytom. SP Omega Katowice i  niepokonani dotarli do  finału rozgrywek. W finale po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku ulegli zespołowi SP 3 Ligota. Ostatecznie zajęli drugie miejsce i zostali zaproszeni jako reprezentant Śląska do udziału w finale ogólnopolskim XI Memoriału im. Andrzeja Grubby, który zostanie rozegrany na początku czerwca w Sopocie. Gratulujemy bardzo dobrego występu i czekamy na pomyślne wieści  z zawodów ogólnopolskich.

do góry