SZACHY - ZAWODY POWIATOWE

8 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  w Rydułtowach zostały rozegrane powiatowe zawody w szachach w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego. Reprezentacja szkoły w tych zawodach musi się składać z trzech chłopaków i jednej dziewczyny. Turniej jest rozgrywany systemem szwajcarskim,  na czterech szachownicach. Każdy z zawodników musi stoczyć siedem pojedynków. Nasza szkoła wystąpiła w składzie : Bartosz Bizoń, Samuel Korgel, Sebastian Szczepaniak i Magdalena Hawel. Ostatecznie wśród 12 zespołów nasi reprezentanci zajęli 8 miejsce.  Najlepiej spisał się Bartek Bizoń, który odniósł 6 zwycięstw. Pozostali nasi uczniowie zagrali na miarę swoich możliwości. Pierwsze miejsce w zawodach zajęła SP 8 Wodzisław  Śl. przed SP 1 Wodzisław Śl. a  na trzecim miejscu uplasowała się SP 1 Marklowice. Gratulujemy naszym zawodnikom dobrego występu i  liczymy, że w  następnych zawodach będzie  lepiej.

do góry