TENISOWE ZMAGANIA PSZOWSKICH UCZNIÓW

 

14 i 15 maja  w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie odbył się I otwarty turniej tenisa stołowego dla uczniów pszowskich szkół podstawowych. Organizatorem turnieju był Miejski Uczniowski klub Sportowy "Jedynka" Pszów. Ze względu na panujące obostrzenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa turniej został rozegrany w dwóch dniach. w piątek 14 maja rywalizowali uczniowie klas 1-3, a w sobotę uczniowie klas 4-8. W pierwszym dniu do rywalizacji przystąpiło 16 zawodniczek i zawodników, natomiast w sobotę na start zgłosiło się 6 dziewcząt i 6  chłopców.  Poszczególne pojedynki  szczególnie w najmłodszej grupie uczestników były wyrównane i stały na niezłym poziomie. Wśród starszych uczestników zawodów było widać różnicę w grze pomiędzy zawodnikami trenującymi w klubie a typowymi amatorami.  Na zakończenie turniejów zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca otrzymali pamiątkowe dyplomy  i medale.

 

Najlepsi w poszczególnych kategoriach :

 

klasy 1-3:

1. Tymoteusz Brachaczek, 2. Franciszek Mańka, 3. Mikołaj Kołek;

dziewczęta klasy 4-8 : 1. Hanna Chrupcała, 2. Julia Kulikowska, 3. Nicola Bugiel;

 

chłopcy klasy 4-8 : 1.Tobiasz Rusok, 2. Tristan Borowski, 3. Kacper Pacia

 

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych w postaci sprzętu rekreacyjno-sportowego,  otrzymali również słodki poczęstunek.

 

Nagrody rzeczowe, dyplomy i medale zostały zakupione ze środków finansowych przyznanych przez Miasto Pszów na realizację zadania publicznego MUKS "Jedynka" Pszów.

 

do góry