IDĄ ŚWIĘTA

Dziś stanęła na szkolnym korytarzu piękna, dostojna, pachnąca świętami ... CHOINKA. Ustroiły ją dzieci - stali bywalcy świetlicy. Ciekawe czy św. Mikołaj zostawi pod nią jakieś prezenty?

 

"WYLOSUJ ANIOŁA"

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Wylosuj Anioła”. Uczniowie przygotują kartki świąteczne z życzeniami, które zostaną wysłane do dzieci przebywających w szpitalu na oddziale onkologii.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie i z niecierpliwością oczekujemy na Wasze prace!

 

UWAGA, KONKURS!

 

 

Ogłaszamy konkurs na najciekawszego Aniołka – Sportowca. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII SP 1 w Pszowie i trwać będzie do 10 grudnia 2021 r.

Czekamy na ciekawe, radosne Aniołki z rekwizytami symbolizującymi zimowe dyscypliny sportowe. Prace powinny być trójwymiarowe (nie rysunki), wykonane z ogólnie dostępnych materiałów (np. plastikowe butelki, skrawki materiału, wstążki, wata, patyczki, plastelina  itp.).

Komisja w składzie: Joanna Huba, Ewa Krauspe, Ewa Deninger nagrodzi po 3 prace w kategorii klasy I-IV oraz V- VIII biorąc pod uwagę samodzielność wykonania pracy, pomysłowość, estetykę oraz wyrazistość postaci (czy jest to Aniołek reprezentujący sporty zimowe).

Podpisane postacie (imię, nazwisko, klasa) prosimy składać do 10 grudnia w sekretariacie szkoły. Wszystkie prace zostaną wyeksponowane na szkolnych korytarzach. Ogłoszenie wyników nastąpi 14 grudnia. Nagrody, po 3 w każdej grupie wiekowej – niespodzianki ufundowała Dyrekcja SP1. Zachęcamy do udziału.

ZACHOWANIA RYZYKOWNE

Szanowni Rodzice. Dzięki środkom finansowym przekazanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Nałogom w Pszowie, planujemy w ramach pedagogizacji rodziców spotkanie online z psychologiem Mariolą Kujańską. Na spotkaniu planowane jest przybliżenie rodzicom tzw. zachowań ryzykownych u dzieci oraz wskazówka specjalisty psychologa, pomocna w kształtowaniu odporności psychicznej uczniów w czasie zdalnego nauczania i po jego zakończeniu. Warto skorzystać z zaproszenia.
Zaplanowano dwie sesje na MS Teams (obsługiwane z konta swojego dziecka) w dniu 30 listopada (wtorek) oraz 9 grudnia (czwartek), obydwie od godziny 17:00. Szczegóły logowania otrzymają rodzice za pośrednictwem Librusa w poniedziałek. Już dziś zapraszamy serdecznie.
do góry