PIERWSZE PÓŁROCZE 2019/2020 ZA NAMI, A W NIM...

Nieustannie działający Klub Przyjaciół Biblioteki, którego członkowie należą do poszczególnych sekcji: konserwacji księgozbioru, estetyzacji biblioteki, łączników klasowych, reaktywował się we wrześniu. W składzie klubu udzielają się uczniowie z klasy Vd i VIb. Zajęcia z nimi odbywają się systematycznie raz w tygodniu. Oprócz pomocy w bibliotece nasi przyjaciele biblioteki czerpią przyjemności z pobytu w niej, między innymi spotkali się przy opłatku wigilijnym i wspólnym kolędowaniu.

W bibliotece także można zostać laureatem organizowanych przez bibliotekę różnych konkursów potyczek i quizów.

Uczniowie, którzy zwyciężyli zostali wyróżnieni i otrzymali dyplomy oraz nagrody.

 

Czas na kolejne ekspozycje prac naszych uczniów, które można było podziwiać w bibliotece jako projekty wykonane przez nich na lekcje języka polskiego, dotyczące omawianych lektur. Tym razem były one związane z książkami „Chłopcy z Placu Broni” oraz „Felix, Net i Nika. Gang niewidzialnych ludzi.” Na wystawie znalazły się również życzenia dla Jedynki z okazji jej 90-lecia, jak i laurki wykonane przez najmłodszych czytelników dla biblioteki.

 

Nowi czytelnicy naszej biblioteki, to uczniowie klasy 1a. W styczniu odbyło się ich pasowanie na czytelników, podczas którego nasi milusińscy poznali zasady działania biblioteki szkolnej, złożyli przyrzeczenie, otrzymali indywidualną Kartę Czytelnika oraz pamiątkową imienną zakładkę do książki.

Po raz kolejny rozkwitło biblioteczne Czytające Drzewo, które z okazji Walentynek zapełniło się sercami z zapisanymi przemyśleniami uczniów, czym jest według nich miłość, a czym przyjaźń.

Tak czytaliśmy w pierwszym półroczu...

 

do góry