ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Święto naszych milusińskich obchodzone jest 17 lutego. Jest to dzień mający podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka oraz niesienia pomocy potrzebującym i bezdomnym zwierzętom. Jest ich mnóstwo wokół nas. Są różne, białe, czarne, pręgowane, łaciate, rude, rasowe, dachowce, lecz łączy je to, że wszystkie mruczą, łaszą się i miauczą. Wąsaty czworonóg został udomowiony około 10 tysięcy lat temu, ale dopiero w 1990 roku we Włoszech doczekał się swojego międzynarodowego święta. W 2006 roku zaakceptowane zostało również w Polsce.

W związku z obchodami tego dnia w naszej szkole uczniowie klas młodszych wykonali konkursową pracę plastyczną z wizerunkiem tego przesympatycznego zwierzaka. Nagrodzeni w tej kategorii to:

w klasach I: I miejsceMaja Józefowska kl. Ia, wyróżnienieOliwia Demel kl. Ib;

w klasach II: I miejsceNatalia Czerny kl. IIb , wyróżnienia Mateusz Szymura, Wiktor Elias kl. IIa ;

w klasach III: I miejsceDominik Stępień kl. IIIa , wyróżnienia – Julia Prochownik kl. IIIa, Alicja Sobczyńska, Kamila Piszczan, Tomasz Pyszny kl. IIIb.

Natomiast starsi uczniowie „mentalnie” stali się kotami i tworzyli krótką myśl wypowiadaną do człowieka. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie:

I miejsceMartyna Prochownik kl. IVb, a wyróżnieni zostali: Wiktoria Iksal kl.IVa; Fabian Gajda, Aleksander Tosik kl. IVb; Jakub Matuszek, Julia Miczek kl. VId; Patrycja Grychnik, Joanna Utrata kl.VIIb.

 

 

do góry