ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. W naszej szkole uczciliśmy go, zapraszając klasy IV-VII do zabawy plastyczno-literackiej „Namaluj wiersz”. Nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Zatem gratulujemy zdobywcom ex aequo I miejsca - Julii Pracz z IVb i Dominikowi Frajchajt z IVa, II miejsce - Pawłowi Tomas z IVb, III miejsce – Jakubowi Kucjas z Va oraz wyróżnień dla Zuzanny Zaklukiewicz z IVb, Amadeusza Otrząsek z Va oraz Nadii Szymura z Ia.

Klasy młodsze ubierały natomiast nasze biblioteczne drzewo w tytuły ulubionych wierszy. Okazało się, że najbardziej zachwyca swoimi wierszami Jan Brzechwa, a ulubionym wierszem młodych czytelników jest „Na straganie”. Brawa dla autora.... Drugim najchętniej czytanym poetą jest Julian Tuwim. W rankingu pojawili się również Władysław Bełza, Aleksander Fredro, Czesław Jachowicz oraz Natalia Usenko.

do góry