TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. W związku z tym nasza biblioteka postanowiła sprawdzić czy uczniowie klas IV-VII potrafią korzystać z katalogu e-biblio. Mieli za zadanie odnaleźć książki według podanego klucza. Spośród czytelników, którzy udzielili dobrych odpowiedzi (drogą losowania) została wyłoniona laureatka. Okazała się nią uczennica klasy VI a – Nikola Rus. GRATULUJEMY!!!

Uczniowie klas pierwszych projektowali okładkę książki, której chcieliby zostać autorami i znaleźć ją na półce w szkolnej bibliotece. Drugoklasiści opisywali swoją ulubioną książkę, a trzecioklasiści redagowali recenzję. Za tak duże zaangażowanie, każdy z autorów prac został nagrodzony drobnym upominkiem.

 W poniedziałek, 10 maja, nauczycieli bibliotekarzy naszej szkoły spotkała bardzo miła niespodzianka. Z okazji przypadającego na 8 maja Święta Bibliotekarza złożyła wizytę w bibliotece klasa 1a, obdarowując Panie kwiatami i laurką. Bardzo dziękujemy naszym młodym czytelnikom.

 

do góry