PODSUMOWANIE MAJOWO-CZERWCOWYCH AKCJI BIBLIOTECZNYCH

Od 8 do 15 maja obchodziliśmy Tydzień Bibliotek. Uczniowie brali udział w różnych zadaniach czytelniczych. OJ DZIAŁO SIĘ...

Najmłodsi, czyli pierwszoklasiści, rywalizowali o tytuł MISTRZA CZYTANIA, którym została Marta Sobczyńska z klasy Ib.

Klasy II i III za pomocą wykonanej przez siebie ilustracji przedstawiały do której książki chciałyby się przenieść. Najciekawiej zobrazowali to Natalia Czerny z klasy IIIb – I miejsce, Bartosz Nagi Ia – II miejsce, Ewa Gajda IIa – III miejsce, a wyróżnienia otrzymały Maja Króliczek, Liliana Lach i Zuzanna Sekuła z klasy IIIa.

Klasy IV-VI wykonywały plakat nawiązujący do tegorocznego hasła akcji „Biblioteka świat w jednym miejscu”. Zwycięzcami tego zadania okazali się Fabian Gajda Vb – I miejsce, Kamila Piszczan IVb – II miejsce, Ewa Chowaniec IVb – III miejsce, a wyróżnienia otrzymały Julia Prochownik IVa i Martyna Prochownik Vb.

Klasy VII-VIII układały krótki tekst poetycki z tytułów na grzbietach książek. Najlepszymi poetami okazali się: Hubert Sulski VIIIa I miejsce, Milena Piechaczek VIIIc – II miejsce i Euzebiusz Grzenia-Jasiński VIId III miejsce.

Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę o szkolnej bibliotece, odpowiadając na pytania w ramach Tygodniowego Kalendarza Bibliotecznego w dwóch kategoriach wiekowych. W klasach I-III zwyciężył Patryk Sołtys IIIb, a w klasach IV-VIII najlepszym okazał się Rafał Adamczyk IVb. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

W ramach Tygodnia Bibliotek uczniowie mieli możliwość wypożyczyć książkę niespodziankę. Pomysł bardzo spodobał się uczniom i wielu skorzystało z tej formy wypożyczeń.

W tym roku szkolnym nasza biblioteka wraz z Publiczną Biblioteką Miasta Pszowa włączyła się w realizację akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Tym razem zagościliśmy z uczniami klas młodszych w bibliotece publicznej, gdzie czytali im zaproszeni goście, w osobie Pani Prezes Zespołu Pszowiki, Marii Dembowy oraz harcerze ze szczepu Smoki.

 

do góry