NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA W LATACH 2021-2025 – PROJEKT DLA KLAS I-VIII „WKRĘCAMY SIĘ W CZYTANIE”

Kolejny udział w programie wpłynął na atrakcyjność oferty naszej biblioteki przez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w jej zbiorach w celu wzbogacenia o pozycje pozostające w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego. Popularyzowanie regularnego czytelnictwa wśród uczniów – także w okresie ferii letnich i zimowych, współpraca z biblioteką publiczną naszego miasta w celu lepszej realizacji zadań, m.in. poprzez organizowanie wydarzeń czytelniczych, konsultacje z pracownikami w sprawie zakupu książek – stworzenie listy bestselerów oraz promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

W wyniku zaplanowanych i zrealizowanych w ramach działań biblioteki czytelniczych inicjatyw na każdym etapie kształcenia wyłoniono laureatów i przyznano wyróżnienia.

Klasy I-III „Czy jestem mały, czy jestem duży, książka zawsze mi posłuży”

Klasy I „Projekt Plastuś” - Marta SobczyńskaI miejsce, ex aequo Julia Kamradek i Piotr Rduch II miejsce, ex aequo Tobiasz Wnuk Ib i Julia Hanslik Ia – III miejsce.

Klasy II „Moja skarpetka” - Maja Józefowska Ia – I miejsce, Nadia Grasman IIb – II miejsce, ex aequo Julia Lorenc IIa i Amelia Próżny IIb – III miejsce.

Klasy III „Metryczka ulubionej książki” - Liliana LachI miejsce, Aleksandra KałużaII miejsce i Zuzanna SekułaIII miejsce z klasy IIIa, a wyróżnienia otrzymali: Amelia Majcher i Patryk Klimanek również z klasy IIIa.

Klasy IV-VIII „Czytając możemy więcej”

Klasy IV-VI „Zobrazuj cytat”. W klasach czwartych: Ewa Chowaniec I miejsce IVb, Patrycja Wierbicka II miejsce i Jagoda CzajkaIII miejsce z klasy IVa, a wyróżnienia otrzymali: Natalia Krakowczyk, Dominik Stępień, Julia Prochownik, Zofia Wawrzyńczyk z klasy IVa i Emilia Kwiatoń IVb. W klasach piątych i szóstej: Bartosz Rosak I miejsce Vb, Anna Gołąb II miejsce i Amadeusz OtrzonsekIII miejsce z klasy VIa, a wyróżnienia otrzymali: Dawid Guzy, Tomasz Kobylarz z klasy Vb, Denis Pavliuk VIa oraz Yana Peza i Nikita Tyshchenko z klasy 5a.

Klasy VII-VIII „Wiersz o ulubionej książce”. W klasach siódmych: Bartosz Jędrzejewski I miejsce, Franciszek Malik II miejsce i Aleksandra DominiakIII miejsce z klasy VIId, a wyróżnienia otrzymali: Nadia Mendla, Julia Miczek i Jakub Matuszek również z klasy VIId. W klasach ósmych: Patrycja Grychnik VIIIb – I miejsce, Kamil Mertka VIIc – II miejsce i Karolina Wolanik VIIIb – III miejsce, a wyróżnienia otrzymali: Amelia Antonin, Marcelina Wilkus, Mikołaj Mocek z klasy VIIIb oraz Mateusz Kędzierski i Jakub Wojak z klasy VIIIc.

Klasy I-VIII „Językowe figlowanie z literaturą obcojęzyczną”.W tym zadaniu, w klasach młodszych najlepiej poradziły sobie Maja SoluchI miejsce i Oliwia WalerII miejsce z klasy IIa. Natomiast w klasach starszych liderami zostali: Zofia Wawrzyńczyk IVa – I miejsce, Emilia Kwiatoń IVb – II miejsce, Anna Kuś Vb – III miejsce, a prace wyróżnione wykonali: Julia Prochownik i Dominik Stępień z klasy IVa, Ewa Chowaniec i Stanisław Siedlaczek z klasy IVb oraz Anna Gołąb i Kamil Konieczny z klasy VIa.

Od września do kwietnia została wdrożona innowacja biblioteczna „Dorastanie to czytelnicze wyzwanie”, skierowana do uczniów klas IV-VIII. Uczniowie, którzy podjęli się zadań w niej wyznaczonych zostali nagrodzeni: Małgorzata Mamak IVb – I miejsce, ex aequo Julia Prochownik IVa i Martyna Prochownik Vb – II miejsce, Ewa Chowaniec i Alicja Sobczyńska z klasy IVb – III miejsce.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Bardzo nas cieszy, że wszystkie podjęte w tym roku szkolnym działania, spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem uczniów. Ten rok szkolny dobiega już końca, ale po wakacjach biblioteka przygotuje kolejne atrakcje i czytelnicze niespodzianki, na które już dziś serdecznie zapraszamy!!!

do góry