POETYCKA WIZJA SIEBIE

Tym razem w GALERII NA SZNURKU zostały zaprezentowane prace uczniów klasy IV b. Biblioteka szkolna zaprasza i zachęca do zapoznania się z nimi.

ŚWIĘTO ZWIERZĄT

 

… przypadające 4 X, to cykliczne wydarzenie w naszej bibliotece. Uczniowie chętnie prezentowali swoje maskotki oraz czytali historie zwierząt zapisane na kartach książek. Zapraszamy wszystkich czytelników do lektury i zapoznawania się z bibliotecznymi nowościami :)

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

…to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Tradycją naszej szkolnej biblioteki stało się, że uczniowie Klubu Przyjaciół Biblioteki z klas starszych czytają, w tym dniu swoim młodszym kolegom. W Tym roku przygotowano to wydarzenie we współpracy ze świetlicą szkolną. Głośne czytanie jest niepowtarzalną okazją do budowania więzi między uczniami, jak i daje okazję do wspólnego spędzenia czasu. W tym roku uczennice klasy 8.b przeczytały książki pt: „Gang Swojaków. O tym, że pomoc ma moc” oraz „Bóbr Poldek”. Słuchacze przeprowadzili pogadankę, w której mieli okazję wymienić się przemyśleniami odnośnie poznanych tekstów. Przytaczali, także znane im przykłady z własnego życia. Wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji czytelniczej serdecznie dziękujemy i zachęcamy do jak najczęstszego czytania w domowym zaciszu z najbliższymi, korzystając z księgozbioru naszej biblioteki.

 

"GALERIA NA SZNURKU" POWRACA PO WAKACJACH

Uczniowie klasy 5.b udowadniają, że poezja może być inspiracją.  Stworzyli plastyczną wizję wiersza Cz. Miłosza „Przypowieść o maku”. Zapraszamy do obejrzenia prac w szkolnej bibliotece.

do góry